czwartek, 3 lipca 2014

Polecam przeczytać‡ kochani: PolKat - skup katalizatorów

SKUP KATALIZATORÓW KATALIZATOR Katalizator samochodowy (reaktor katalityczny) - to do zobaczenia układu wydechowego wszystkich obecnie sprzedawanych samochodów osobowych pełniącą funkcję systemu zmniejszenia ilości szkodliwych składników spalin. Aktualne trendy pokazują, przywiązuje się raz po raz większą uwagę do ochrony środowiska. Dzisiejsze konstrukcje katalizatorów wytrzymują blisko 100 tyś. skup katalizatorów , natomiast nawet nadal cios więcej.

To się może przydać: skup katalizatorów

Silnik samochodu osobowego, o pojemności 1400 cm3, w ciągu godziny emituje o tyle o ile 140m3 spalin. Rosnące wymagania ze strony norm emisji spalin powodują szybką ewolucję katalizatorów natomiast zastępowanie pojedyńczych reaktorów, kilkoma katalizatorami. Gazy wydechowe stanowią zagrożenie gwoli zdrowia natomiast gwoli środowiska naturalnego. katalizator działa w nadzwyczaj wysokiej temperaturze, nawet 550-800 stopni Celcjusza, co wpływa na jego czas życia. W silnikach o zapłonie samoczynnym stosuje się reaktory utleniające, powodujące utlenianie związków CH oraz CO. należy jednak, że silnie wyeksploatowanego katalizatora spada.

Warto przeczytać: skup katalizatorów

Działanie reaktora jest oparte na reakcji substancji zawartych w spalinach z katalizatorem. km. w ciągu urządzenia znajduje się bloczek monolitu niewielką ilośćią kilku metali: platyny, rodu natomiast palladu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz